Baterie do łazienek w mogą być montowane w różny sposób. Swój wybór powinniśmy poznać najlepiej już na pierwszym etapie budowy łazienki. Wczesna decyzja pozwoli zaoszczędzić na późniejszych przeróbkach instalacji pod dany rodzaj baterii.

Baterie łazienkowe ścienne i baterie stojące

W przypadku instalacji wodno-kanalizacyjnej możemy przygotować się pod baterie do łazienki ścienne podtynkowe lub baterie do łazienki stojące. Oczywiście od naszej pomysłowości zależy czy biorąc pod uwagę całą armaturę łazienkową, zastosujemy jeden typ baterii czy mieszany. Możemy zastosować np. baterie w podziale na:

  • baterie do umywalki stojące,
  • baterie natryskowe naścienne,
  • baterie ścienne wannowe,
  • bateria bidetowa stojąca.

Dobierając dodatkowo kształt baterii i długość wylewki możemy stworzyć całkiem oryginalne i wysoce estetyczne wnętrza. Możemy wybierać pomiędzy bateriami kwadratowymi a bateriami okrągłymi bądź też bateriami jednouchwytowymi a dwuuchwytowymi.

Baterie do łazienki podtynkowe

To idealny wybór do łazienek o małym metrażu. Łączą w sobie nie tylko wysokie walory wizualne, ale również jest łatwa w codziennej pielęgnacji. W przypadku baterii naściennych widoczna jest w tym przypadku jedynie wylewka i uchwyt. Ciekawe aranżacje można uzyskać, decydując się dodatkowo np. na baterie do łazienki 3-otworowe (lub 4-otworowe). Przeciwnicy tego typu rozwiązania uważają, że są to baterie mało praktyczne, gdyż w momencie usterki konieczne jest kucie ściany. Gros modeli jest już produkowana tak, by umożliwić wymianę poszczególnych elementów baterii bez konieczności robienia remontu.

Baterie stojące

Ich zaletą jest możliwość wkomponowania ich w niemal każdy styl, jaki zdecydujemy się zastosować w naszej łazience. Najczęściej decydujemy się na wybór baterii stojącej umywalkowej, ale ze względu na coraz większą popularność wanien wolnostojących, również w przypadku baterii do wanny niekiedy decydujemy się na baterie stojące do wanny. Ten typ baterii zachwyca różnorodnością kształtów wylewek, uchwytów praz bogatą kolorystyką. Jeśli szukamy nowatorskich rozwiązań, warto postawić np. na baterie termostatyczne bądź baterie bezdotykowe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *