Budując domy, remontując mieszkania, coraz większą uwagę skupiamy na wyborze urządzeń, które pomogą nam zredukować koszty utrzymania domu, bądź mieszkania. W przypadku łazienki dobrym pomysłem jest montaż baterii bezdotykowych bądź też termostatycznych. Pozwalają one na znaczne zmniejszenie nie tylko poboru wody, ale również zmniejszą rachunki za energię elektryczną.

Nowoczesne baterie automatyczne

Baterie bezdotykowe są rodzajem baterii automatycznych. Uruchamiają się dzięki wmontowanemu w nie czujnikowi ruchu. Zwykle baterie bezdotykowe występują w dwóch rodzajach, jako:

  • baterie bezdotykowe kuchenne
  • baterie bezdotykowe umywalkowe.

Są to jedne z najbardziej higienicznych rozwiązań, jakie możemy spotkać w łazienkach publicznych czy pokojach hotelowych. Coraz częściej ten rodzaj baterii spotyka się w nowopowstałym budownictwie urządzonym w nowoczesnym stylu. Jeśli zależy nam na zmniejszeniu zużycia ciepłej wody, można pokusić się o baterie bezdotykowe z termostatem, regulujące samoczynnie temperaturę wody.

Baterie termostatyczne – bez ryzyka poparzeń

Korzyści z montażu baterii termostatycznych w domu jest wiele. Największą z nich jest stałość temperatury wody. Dzięki tym bateriom znikają problemy z nagłą zmianą temperatury i ciśnienia wody, czy też ryzyko poparzenia skóry. Baterie termostatyczne zapewniają stałą temperaturę wody bez względu na ciśnienie dopływającej wody. Szeroki zakres regulacji temperatury między 15 a 60°C sprawia, że bez trudu dopasujemy ciepło wody do swoich potrzeb. Z łatwością ustawimy temperaturę wody czy to w kranie w umywalce, czy przy baterii do kabiny prysznicowej lub wanny. Nie są to rozwiązania tanie, ale niższe rachunki za zużycie wody sprawiają, że są one warte przemyślenia. Jeśli chodzi o względy praktyczne, stosunkowo mniej czasu na dostarczenie ciepłej wody o zadanej temperaturze potrzebują instalacje z cyrkulacją ciepłej wody, niż te bez niej. W porównaniu z klasycznymi bateriami mieszaczowymi czas ten i tak jest krótszy, czy to w pierwszym, czy w drugim przypadku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *