Urządzając dom, mieszkanie zarówno umeblowanie, jak i dobór sprzętów i urządzeń do kuchni może przysparzać sporo trudności. Dziś chcemy omówić możliwości wykończenia zlewozmywaka. Od czego uzależnić wybór baterii zlewowej? Naszym celem nadrzędnym jest stworzenie efektownego wnętrza, które nade wszystko urzekać będzie swą funkcjonalnością.

Rodzaje baterii zlewozmywakowych

Ogólnie do wyboru mamy baterie ścienne podtynkowe, baterie zlewozmywakowe stojące oraz baterie z wyciąganą wylewką. Wbrew pozorom wybór pomiędzy nimi jest dość trudny. Zależy od potrzeb i przyzwyczajeń osoby, dla której urządzamy kuchnię. Baterie ścienne nie wymagają dodatkowych otworów w blacie około zlewowym, gdyż są przytwierdzone do muru. To ich podstawowa zaleta. Zwłaszcza w przypadku, gdy zamierzamy mieć blaty kuchenne wykonane z twardych mało plastycznych materiałów, jak chociażby kamień. Z pewnością zaletą ich też jest fakt, iż zajmują mniej miejsca niż baterie zlewozmywakowe stojące. Wydawać by się mogło, że to wybór idealny, jednak nie jest on pozbawiony wad. Wadą baterii ściennych podtynkowych jest kłopotliwa ich wymiana i montaż. Zdecydowanie kran stojący jest pod tym względem praktyczniejszy.

Czy bateria zlewozmywakowa stojąca jest lepsza od baterii ściennej?

Jeśli chodzi o możliwość jej wymiany w trakcie użytkowania, to na pewno wygrywa bateria stojąca, a już z pewnością baterie z wyciąganą wylewką. Ostateczny wybór warto uzależnić od tego, w jaki sposób jest doprowadzony dopływ wody do kuchni. Jeśli instalacja wodna biegnie poniżej zlewu, pomieszczenie przygotowano pod montaż baterii zlewozmywakowych stojących. Rury są wyprowadzone powyżej zlewozmywaka, świadczą o ukierunkowaniu nas na baterie ścienne.

Spędzając dużo czasu na gotowaniu, własnoręcznym przygotowywaniu potraw, naszym zdaniem to bateria z wyciąganą wylewką będzie strzałem w dziesiątkę. Nie dość, że wygodnie wymyjesz wszelkie produkty, napełnisz wodą nawet większych rozmiarów garnki, to zminimalizujesz niemal do zera chlapanie wodą dokoła zlewu. Jak widać, nim wybierzemy rodzaj baterii zlewowej, warto się zastanowić, do czego jej potrzebujemy?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *