Wybór odpowiedniej baterii do łazienki jest nie tylko ważny w przypadku wyboru między baterią podtynkową umywalkową a baterią łazienkową ścienną. Równie ważne z punktu widzenia przyszłych użytkowników jest wybranie odpowiedniego zestawu natryskowego do kabiny prysznicowej. Według obowiązujących trenów w armaturze łazienkowej coraz popularniejsze stają się wanny wolnostojące i montowane przy nich baterie stojące z wyciąganą wylewką. A jak wygląda sprawa kranów prysznicowych?

Rodzaje baterii do kabiny prysznicowej

Coraz częściej w domach jednorodzinnych decydujemy się albo na większe łazienki pozwalające na montaż zarówno wanny, jak i kabiny prysznicowej, albo na budowę dwóch łazienek, jedną przeznaczoną na typową strefę relaksu z nowoczesnymi wannami z hydromasażem, bateriami wannowymi kaskadowymi. W przypadku kabin prysznicowych do wyboru jest kilka rodzajów baterii:

  • baterie z deszczownicą,
  • baterie z perlatorem,
  • baterie naścienne,
  • baterie podtynkowe,
  • baterie klasyczne z słuchawką,
  • panele prysznicowe z funkcją masażu, wyboru rodzaju strumienia wody, możliwością słuchania muzyki).

Baterie podtynkowe prysznicowe zyskują na popularności

W przeciwieństwie do baterii klasycznych natynkowych, montowanych bezpośrednio do wyprowadzonych w murze rur z ujęciem wody baterie łazienkowe podtynkowe są jednymi z częściej wybieranych przez osoby remontujące łazienki, bądź budujące domy. Baterie podtynkowe mimo że droższe i wymagają podkucia ścian pozwalają na niezwykle efektowne wykończenie ścian bez konieczności zabierania miejsca w samej kabinie prysznicowej.

W przypadku baterii podtynkowych wyróżnia się baterie jednopunktowe nie polecane, jeśli z kabiny korzystają osoby o dużej różnicy wzrostu oraz baterie punktowe z możliwością regulacji wysokości zawieszenia słuchawki. O tym jaki zestaw natryskowy będzie najlepszy decyduje wiele czynników, z których jednym z ważniejszych jest ocena potrzeb przyszłych użytkowników kabiny prysznicowej. Inne baterie prysznicowe sprawdzą się dla rodzin z małymi dziećmi a inne dla osób szukających miejsca wytchnienia, relaksu, kładących nacisk na wypoczynek np. po ciężkim dniu pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *