Montaż baterii wannowej uzależniony jest od jej rodzaju. W przypadku gdy mamy do czynienia z bateriami jednootworowymi, sprawa jest w miarę prosta. Dobieramy baterię do wanny w zależności od umiejscowienia wyprowadzeń do wanny. Jeśli znajduje się on powyżej wanny wystarczy zdecydować się na jeden z modeli baterii do wanny naściennych. Gdy wprowadzenia mamy poniżej kierujemy swą uwagę na baterie wannowe stojące.

Rodzaje baterii ściennych wannowych

Jako producent armatury łazienkowej mamy bogatą ofertę baterii ściennych. Różnią się między sobą zarówno kształtem, jak i funkcjonalnością czy sposobem montażu. Dzielą się one na baterie ścienne podtynkowe i natynkowe. Ze względu na dużą estetykę i łatwość wkomponowania ich w styl łazienki ostatnimi laty większą popularność zyskały baterie wannowe podtynkowe. Nie dość że są łatwe w pielęgnacji, to idealnie współgrają z kafelkami na ścianie. W przypadku baterii ściennych wannowych można je dobierać zarówno kształtem baterii (baterie okrągłe i baterie kwadratowe), jak i długością wylewki wannowej. Dla szukających oszczędności mamy sprawdzone, wysokiej jakości baterie jednouchwytowe, które w porównaniu z klasycznymi kranami z oddzielnymi kurkami mogą zużywać dużo mniej wody.

Nowoczesne baterie wannowe

Jednym z najnowszych trendów w armaturze łazienkowej są baterie wielootworowe, z których największą popularnością cieszą się:

 

  • baterie wannowe 4-otworowe,
  • baterie wannowe 3-otworowe.

 

Ich idea polega na rozdzieleniu wszystkich elementów sterujących wodą. Czyli mamy osobno wylewkę, uchwyty sterowania wodą, słuchawką prysznicową. Można je montować zarówno na obrzeżu wanny, jak i na specjalnych półkach, podestach tuż przy wannie. Bez względu na przyjęty sposób montażu baterii wannowej wielootworowej efekt będzie zdumiewający. Łazienka z pewnością będzie prezentować się elegancko i nowocześnie, zwłaszcza jeśli dysponujesz łazienką większych rozmiarów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *