Instalując w domu bezciśnieniowe podgrzewacze wody, niekiedy trzeba wymienić baterie przy podgrzewaczach. Nie może być to pierwsza lepsza bateria. Koniecznie musi to być specjalna bateria. Jak rozróżnić baterię bezciśnieniową od baterii wysokociśnieniowej? Różnica między tymi rodzajami baterii jest znacząca. Podgrzewacz ciśnieniowy pracuje stale z udziałem ciśnienia wody wodociągowej. Do podgrzewacza bezciśnieniowego woda wpływa tylko w trakcie poboru, wypychając wodę podgrzaną. Wymagają one zastosowania specjalnej baterii trójdrogowej, redukującej ciśnienie wody z sieci.

Gdzie sprawdzą się baterie bezciśnieniowe?

Bezciśnieniowe podgrzewacze wody zarówno w wersji zbiornikowej, jak i przepływowej. Podgrzewacze zbiornikowe montowane są w domkach letniskowych, małych punktach gastronomicznych, w miejscach użyteczności publicznej. Dzieje się tak, ze względu na krótki czas nagrzewania wody i niewielkie straty ciepła związane z przesyłem ciepłej wody.

Jakie jest przeznaczenie podgrzewaczy ciśnieniowych?

W przypadku podgrzewaczy ciśnieniowych wykorzystujących ciśnienie wody z sieci woda jest podgrzewana tak szybko, jak bardzo pozwoli moc grzałki. W przeciwieństwie do podgrzewaczy bezciśnieniowych mają one dużą pojemność (do nawet kilkuset litrów). To wpływa na większe zużycie prądu do ogrzania wody. Podgrzewacze ciśnieniowe ze względu na sposób działania, wymagają zastosowania specjalnego zaworu i baterii wysokociśnieniowych. W tych bateriach woda miesza się bezpośrednio w głowicy, a nie w trójniku przy wyjściu ze zbiornika, czy też w odpływie baterii.

Czy baterie bezciśnieniowe i wysokociśnieniowe różnią się wyglądem zewnętrznym?

Warto spojrzeć na perlator. W przypadku baterii wysokociśnieniowych będzie to napowietrzacz chroniący baterię przed zniszczeniem. Woda wypływa dzięki niemu jako miękka, perlista masa drobnych pęcherzyków powietrza. W baterii bezciśnieniowej perlator sprawia, że woda jest spieniona, równomiernie rozdzielona co podnosi wydajność baterii. Baterie znajdziesz na https://vigourpolska.pl/armatura

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *