Bateria do umywalki to jedna z trudniejszych rzeczy, jaką musimy dobrać podczas aranżacji łazienki. Zwykle swą uwagę skupiamy na kabinie prysznicowej, wannie, a umywalkę, traktujemy jako mało znaczący element wyposażenia łazienki. O wiele częstsze korzystanie z baterii umywalkowej, niż chociażby baterii do wanny sugeruje odmienne zachowanie. Zobaczmy zatem, jak dobrać baterię do umywalki, by służyła nam długie lata?

W przypadku umywalki niezwykle ważne jest dopasowanie baterii do umywalki do wielkości umywalki oraz do długości wlewki. Dzięki temu unikniemy zachlapywania nie tylko obrzeży umywalki, ale także podłogi wokół niej. Źle dobrana wylewka do umywalki to również spore ryzyko częstych awarii i konieczności wzywania hydraulika.

Idealna bateria do umywalki: Stojąca, kaskadowa czy podtynkowa?

Jednym z nowszych trendów w armaturze łazienkowejbaterie do umywalki stojące z jednym uchwytem. Pozwalają one jednym ruchem ręki wyregulować siłę i temperaturę strumienia wody i zajmują stosunkowo mało miejsca. Baterie stojące mogą być nie tylko montowane do blatu. Coraz częściej spotykane są baterie umywalkowe wysokie, które montowane są do podłogi, lub nieco poniżej umywalki, jako wykończenie umywalek wolnostojących. Podobnie zresztą jak takie nietypowe baterie jak dajmy na to bateria umywalkowa kaskadowa. To rozwiązanie, które zachwyca pod względem wizualnym. Woda spływa z nich w formie wodospadu, dodatkowo dając efekt szumu wody. W zależności od modelu można regulować szerokość strumienia wody odpowiednio dobranym wkładem montowanym wewnątrz baterii. Wylewki o szerokiej kaskadzie najczęściej montowane są przy wannach, jeśli chodzi o sposób ich montażu, to produkuje się je w dwóch wariantach, jako:

 

  • baterie kaskadowe podtynkowe
  • baterie kaskadowe stojące.

 

Decydując się na to rozwiązanie, trzeba się liczyć z dość dużym wydatkiem na start, ale nie warto tu oszczędzać, wybierając tanie chińskie podróbki marki „no name”. Tylko uznani producenci baterii do łazienek są w stanie zapewnić nam wieloletnią trwałość armatury łazienkowej. Wysokiej klasy bateria daje pewność bezproblemowego działania nawet podczas częstego jej używania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *