Podczas montażu armatury łazienkowej nie można zapomnieć o takich elementach uzupełniających jak przedłużki do baterii czy rozety. Przedłużki do baterii wannowej pozwalają na montaż baterii do wanny w sytuacji, kiedy stara i nowa bateria dość znacznie różnią się od siebie. Dzięki nim można regulować położenie baterii względem np. ułożonych płytek i zastosowanych rozet do baterii.

Jak poprawnie zamontować rozetę do baterii

W przypadku baterii ściennych montaż zaczynamy od podłączenia baterii do instalacji wodociągowej. Połączenia trzeba koniecznie uszczelnić i ustawić nie tylko pod kątem prostym, ale również na równej wysokości, aby finalnie bateria była prosto ułożona. Na tak przygotowanych mimośrodach umieszcza się rozety do baterii. Kolejnym krokiem jest umieszczenie uszczelek z filtrem wewnątrz nakrętek i połączenie ich z mimośrodami.

Czy zawsze trzeba zastosować przedłużki do wanny?

Wanny produkowane są nie tylko w różnych kształtach, wielkościach. Poszczególne modele różnią się między sobą również szerokością rantu. Jeśli interesujący nas model baterii nie pasuje „głębokością” do wybranego modelu wanny, warto zastosować przedłużki do baterii wannowej. Pozwalają one dopasować długość wylewki tak, aby sięgała ona do wnętrza wanny.

Przedłużki do baterii produkowane są w wielu rozmiarach i zróżnicowanym stylu. Dzięki temu bez problemu można dopasować przedłużkę do baterii do aranżacji danego wnętrza. Urządzając łazienkę, kluczowym jest dobór kranu, wylewki do baterii tak, aby woda nie ociekała po wannie, umywalce czy zlewozmywaku. Poprawnie zamontowana i dobrana do armatury bateria łazienkowa czy do kuchni będzie miała tak dopasowaną długość wylewki, że woda będzie spływać bezpośrednio do wanny, umywalki czy zlewu. Spływająca po rancie woda nie tylko tworzy nieestetyczne zacieki, sprzyja tworzeniu się osadów z kamienia, ale również może niszczyć okoliczne meble w postaci szafek pod zlewozmywaki czy umywalki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *